Pompy membranowe Debem

Pompy membranowe

Pompy membranowe, firmy Debem typu Cubic oraz Boxer charakteryzują się wyjątkową wydajnością, mocą i siłą, co czyni je idealnymi do pompowania medium o wysokiej lepkości. Wszystkie pompy posiadają Pneumatyczny system stall-prevention zapewnia on bezpieczną pracę pompy podczas działania, nie wymaga naolejania. Pompy debem potrafią samozassać medium „na sucho”.  Regulacja prędkości bez utraty ciśnienia oraz możliwość pracy na sucho, bez poniesienia szkody oznacza, że ​​pompy te oferują niezrównaną wszechstronność.

Pompy wolumetryczne z podwójną membraną napędzane powietrzem, z certyfikatem ATEX – IECEx, wykonane z polipropylenu lub PVDF w wersji plastikowej lub z aluminium lub AISI 316 L w wersji metalowej. Pompy BOXER są idealne do pompowania cieczy o wysokiej lepkości pozornej, nawet jeśli zawierają zawieszone ciała stałe. Szeroka gama materiałów dostępnych dla części mających kontakt z cieczą, takich jak korpusy pomp i kolektory, membrany, kulki, gniazda kulek i o-ringi, czyni je kompatybilnymi z każdym rodzajem cieczy występującym na rynku. Mogą być stosowane w wielu aplikacjach, takich jak: przemysł chemiczny, graficzny, farbiarski, galwaniczny, ceramiczny, morski, tekstylny, skórzany, mechaniczny, olejowy i wiele innych.

Główne cechy pomp membranowych 

1. Dostępny w PP, PVDF / ECTFE, aluminium i stali nierdzewnej AISI 316;
2. Zasilanie sprężonym powietrzem bez potrzeby naolejenia
3. Szybka i precyzyjna regulacja parametrów pracy
4. Doskonałe do pompwania cieczy żrących i lepkich.
5. Możliwość eksploatacji w atomsferze wilgotnej i wybuchowej – posiadją certyfikat ATEX
6. Dostępne również w wersji podwieszanej
7. Możliwość rozdziału króćców (2 wloty i 2 wyloty)
8. Trójpozycyjne podłączanie po stronie ssawnej i po stronie tłocznej
9. Możliwość pracy „na sucho” bez ryzyka uszkodzenia
10. Brak styków i połączeń elektrycznych
11. Samozasysanie na sucho z 6 m
12. Łatwa i szybka wymiana części
13. Prosta obsługa pozwala na eksploatację nawet przez niewyszkolony personel

Membrany Dębem

Membrany to elementy podlegające największemu napięciu podczas ssania i tłoczenia, muszą one wytrzymać chemiczny atak medium i temperaturę.
Prawidłowa ocena i wybór ma zatem kluczowe znaczenie dla żywotności membrany, decyzje inwestycyjne oraz koszty utrzymania.

Nowoczesny proces projektowania, badań nieniszczących oraz analizy dokładnym wyników pozwoliła Debem rozwijać długą żywotność nowych generacji membran. Kształt i profil tych produktów zapewnia większą powierzchnię roboczą i lepszą redystrybucję obciążeń, zmniejszając do minimum naprężenia materiału i zwiększając ich wydajność.

Pompy te dzięki zastosowaniu napędu pnaumatycznego pozwalają na pracę w strefach zagrożonych wybuchem (EX), spełniają również wymagania pracy z wysoką wilgotnoscią.

Jak to działa?

Sprężone powietrze wprowadzone wymiennika pneumatycznego za jeden z dwóch membran generuje kompresji i wypycha do przewodu produkt dostawy, w tym samym czasie, która jest przeciwna membrany integralną z wałem wymiennika wytwarza podciśnie nie i wloty płynu. Po skoku została zakończona, wymiennik pneumatyczny odwraca sprężonego powietrza za membraną przeciwnej i cykl jest odwrócony.
 
Pompy te wykonane są z tworzywa: PP, PVDF, Aisi 316, ECTFE, AI, żeliwa, aluminium, aluminum pokryte warstwą teflonu, stal nierdzewna. Dzieki tak dużemu wyborowi materiałów konstrukcyjnych, istnieje mozliwość wyboru optymalnej chemicznej zgodności z płynem i środowiskiem, bez utraty wpływu na temperaturę.

ZASTOSOWANIE POMP MEMBRANOWYCH DEBEM:

  • Uzdatnianie wody
  • Przemysł lakierów i farb, przemysł drukarski:
  • Zastosowania sanitarne
  • Inżynieria mechaniczna
  • Przemysł papierniczy
  • Przemysł chemiczny
  • Obróbka powierzchniowa

Produkty Debem