Pompa spożywcza - Aisiboxer

Pompy wolumetryczne z podwójną membraną sterowane powietrzem dla branży spożywczej i napojów, kosmetyków i pielęgnacji włosów.

Linia wyporowych objętościowych pomp membranowych zasilanych sprężonym powietrzem, certyfikowanych zgodnie z normami MOCA, ATEX i FDA.

Pompy Aisiboxer są produkowane z mechanicznie polerowanej stali AISI 316 L o gładkości powierzchni mniejszej niż < 0,8 μm.

Pompy te są idealne do przenoszenia cieczy w takich sektorach, jak przemysł spożywczy i napojów, kosmetyczny i fryzjerski. Stanowią optymalne rozwiązanie do transportu cieczy i płynów o wysokiej lepkości pozornej, nawet z zawieszonymi cząstkami stałymi.

DANE TECHNICZNE

  • Przyłącza ssące/dostarczające Zacisk BS 4825 – 1” / 1”1/2 / 2”
  • Maksymalne natężenie przepływu 360 l/min
  • Maksymalne ciśnienie zasilania powietrzem 8 barów
  • Maksymalna głowa 80 m²
  • Maksymalne ssanie z głowicy ujemnej – praca na sucho 3 mln
  • Maksymalne ssanie z ujemnej głowicy – przy włączonej pompie 9,5 m²
  • Maksymalna średnica zawieszonych ciał stałych 19,86 mm

SPECYFIKACJA TECHNICZNA

System szybkiego opróżniania

System szybkiego opróżniania pompy AISIBOXER pozwala na całkowite opróżnienie płynu znajdującego się w komorach pompy.

Operację można wygodnie przeprowadzić ręcznie, bez użycia narzędzi lub specjalnego sprzętu. Pompa jest wtedy wolna od zanieczyszczeń wewnętrznych i gotowa do mycia i czyszczenia.

Wysokowydajne pompy o zoptymalizowanym zużyciu powietrza, idealne do transportu wszelkich płynów stosowanych w przemyśle spożywczym

SPECYFIKACJA TECHNICZNA

Mimośrodowe zawory kulowe

 

Pompy AISIBOXER mogą być wyposażone w zawory kulowe do cieczy o konstrukcji mimośrodowej. Ich unikalny kształt różni się od zwykłych zaworów kulowych i pozwala na ruch płynów zawierających duże zawieszone ciała stałe.

Mimośrodowy kształt korpusu zaworu zapobiega blokowaniu się kuli podczas operacji pompowania. Kulki są dostępne zarówno w wersji AISI 316, jak i PTFE.

Instrukcja składania