Pompa spożywcza - Fullflow

Linia wolumetrycznych pomp sprężonego powietrza dla sektora spożywczego, mięsnego i drobiowego, odpowiednich do pompowania cieczy i płynów zawierających duże zawiesiny ciał stałych.

Pompa wolumetryczna z podwójną membraną, napędzana sprężonym powietrzem, wykonana z polerowanego mechanicznie AISI 316 L o chropowatości powierzchni poniżej <0,8 μm. Wszystkie funkcje pompy FULLFLOW są zgodne z wymogami FDA.

Ta pompa jest odpowiednia do pompowania płynów spożywczych zawierających zawiesiny o średnicy do 45 mm i długości do 600 mm. Pompa wyposażona jest w specjalne wielkootworowe zawory klapowe umieszczone na poziomym obwodzie hydraulicznym.

W przeciwieństwie do innych modeli dostępnych na rynku, które zwykle mają pionowy obwód hydrauliczny, pompa FULLFLUW zachowuje kontakt między ciałami stałymi a membranami, dzięki czemu unika się zużycia spowodowanego przecięciem lub tarciem i znacznie zwiększa ich żywotność.

DANE TECHNICZNE

  • Przyłącza ssące/dostarczające – zacisk BS 4825 2”1/2
  • Maksymalne natężenie przepływu – 530 l/min
  • Maksymalne ciśnienie zasilania powietrzem – 4 bary
  • Maksymalna głowa – 40 m²
  • Maksymalne ssanie z głowicy ujemnej – praca na sucho – 3,5 m²
  • Zawieszone cząstki o maksymalnej średnicy – 45 mm
  • Maksymalna długość cząstek – 600 mm

SPECYFIKACJA TECHNICZNA

Poziomy obieg płynu

Unikalny obieg transportujący ciecz różni się znacząco od tych, które są obecnie dostępne na rynku. Obieg Debem odchodzi od klasycznej koncepcji pionowej na rzecz obiegu poziomego, w którym cząstki stałe (pod wpływem siły grawitacji) nie są w stanie unieść się do komory pompowania i wejść w kontakt z membranami. Zamiast tego pozostają unoszone w rurociągu do momentu wyrzucenia ich z pompy.

Wysokowydajne pompy z optymalizacją zużycia powietrza, szczególnie odpowiednie do transportu wszelkich płynów w przemyśle spożywczym

 

SPECYFIKACJA TECHNICZNA

Zawory klapowe

The flaps open and close allowing complete passage of the suspended solids and (obviously) the non-return of the fluid itself due to the forced movement position.