Pionowa pompa odśrodkowa Im

Pionowa pompa odśrodkowa Im

IM seria pokryte żywicą, pionowe pompy odśrodkowe, oferujące wydajne pompy do stałych instalacji z pompą zanurzoną bezpośrednio w zbiorniku obsługiwaną przez silnik elektryczny (max 3000 rpm) służącą do szybkiego drenażu medium w przepływie w zakresie od 6 do 75 m3/godz i podnoszeniu do 38 metrów. Specjalna konstrukcja pompy nie wymaga zastosowania wewnętrznych uszczelnienień mechanicznych (które mogłyby podlegać dużym zużyciom) wszystkie przypadkowe wycieki są zbierane w zbiorniku medium .Otwarty wirnik umożliwia ciągłe pompowanie nawet przy bardzo zanieczyszczonych cieczach o lepkości pozornej do 500 cps (przy 20 ° C) i małych ciał stałych .Wybór materiałów konstrukcyjnych pompy pozwala na wybór optymalnej zgodności chemicznej z płynem i / lub środowiska.

Sektory zastosowań

Przemysł uzdatniania wody
Przemysł mechaniczny i metalurgiczny
Przemysł chemiczny
Przemysł galwaniczny i elektroniczny
Przemysł przetwórstwa złota

Zalety pompy wirowej IM Debem

  1. Wykonanie materiałowe korpus/wirnik: polipropylen, PVDF;
  2. Wysoka zasysalność;
  3. Doskonałe do pracy z bardzo zanieczyszczonymi płynami;
  4. Szybkość przepływu: od 6 do 75 m3/godz;
  5. Wysokość podnoszenia: do 38 m;
  6. Szybka i łatwa konserwacja;
  7. Tanie części zamienne.

Opis pompy

Pionowe pompy odśrodkowe pokryte żywicą w stabilnej obudowie pompy i kolumny zamontowanej do płyty nośnej, co z kolei wspomaga silnik elektryczny.Bezpośredni napęd silnika jest podłączony za pomocą elastycznego sprzęgła na wale pompy. Otwarty wirnik jest zamontowany w drugim końcu wału, który jest wspierany przez łożyska promieniowe. Ta pompa jest specjalnie skonstruowana, usunięcie bez konieczności odłączania pompy z systemu.

A= silnik elektryczny
B = sprzęgło napędu
C = latarnia
D = łożysko
E = zewnętrzna kolumna
F = tuleja wału
G = ceramiczna tuleja
H = wirnik
I = kanał dostawy
L = wlot kanału
M = tuleja

Jak to działa ?

Wirnik jest integralny z wałem napędowym i bezpośrednio z silnikiem elektrycznym. Obraca się w zadanej prędkości wytwarzając efekt ssania odśrodkowego od strony wlotu i wyładowań tłocznej.

Instalacja

IM pionowe pompy odśrodkowe mogą być instalowane wyłącznie z wałem ustawionym w pionie i pompy zanurzonej w zbiorniku. Odpowiednie urządzenie powinno być dopasowne aby uniknięcia i / na sucho lub tworzenia się wiru oraz możliwość zasysania powietrza. Pompy te powinny działać tylko napełniane. Suchość lub z pęcherzyki powietrza mogą spowodować uszkodzenie wewnętrznej części tulei.

SERIA IM składa się z pionowych pomp odśrodkowych z obudową z żywicy, dostarczanych z polipropylenu (PP) lub polifluorku winylidenu (PVDF). Wysokowydajne pompy IM nadają się do instalacji stałych (pompa zanurzona bezpośrednio w zbiorniku) i są napędzane silnikiem elektrycznym (maks. 3000 obr./min). Zapewniają przepływy zmieniające się (w zależności od modelu) od 6 do 75 m3/h (180 m3/h dla modelu IM200) i mogą pompować ciecz z wysokością podnoszenia do 40 m.