Pompa spożywcza - Saniboxer

Pompa z podwójna membraną napędzana magnetycznie

Pompy SANIBOXER produkowane są z polerowanego mechanicznie AISI 316 L o chropowatości powierzchni poniżej < 0,8 μm.

Pompy są idealne do pompowania płynów w sektorach takich jak przemysł farmaceutyczny, kosmetyczny i do pielęgnacji włosów. Są optymalnym rozwiązaniem do transportu cieczy i płynów o wysokiej lepkości pozornej, nawet z zawieszonymi ciałami stałymi.

Pompy są standardowo wyposażone w czujniki wykrywające pęknięcie membrany, aby zapobiec zanieczyszczeniu podczas procesów przenoszenia.

DANE TECHNICZNE

  • Przyłącza ssące/dostarczające – Zacisk BS 4825 – 1” / 1”1/2 / 2”
  • Maksymalne natężenie przepływu – 360 l/min
  • Maksymalne ciśnienie zasilania powietrzem – 8 barów
  • Maksymalna głowa – 80 m²
  • Maksymalne ssanie z głowicy ujemnej – praca na sucho – 3 mln
  • Maksymalne ssanie z ujemnej głowicy – przy włączonej pompie – 9,5 m²
  • Maksymalna średnica zawieszonych ciał stałych – 19,86 mm

SPECYFIKACJA TECHNICZNA

Czujniki zerwania światłowodu

Pompy Saniboxer są wyposażone w specjalne czujniki światłowodowe do wykrywania wszelkich uszkodzeń membrany, które mogą spowodować wyciek płynu.

W przypadku awarii czujniki ostrzegają operatora i automatycznie zatrzymują pracę pompy.

Wysokowydajne pompy z optymalizacją zużycia powietrza, szczególnie odpowiednie do transportu dowolnych płynów w przemyśle farmaceutycznym, kosmetycznym i trychologicznym

SPECYFIKACJA TECHNICZNA

System szybkiego opróżniania

System Szybkiego Opróżniania pomp SANIBOXER umożliwia całkowite opróżnienie pompy z płynu znajdującego się w komorach ssawnych.

Operację można wygodnie przeprowadzić ręcznie, bez użycia narzędzi lub specjalnego sprzętu. Pompa będzie wolna od zanieczyszczeń wewnętrznych i gotowa do mycia i dezynfekcji.

 

SPECYFIKACJA TECHNICZNA

Mimośrodowe zawory kulowe

Pompy SANIBOXER mogą być wyposażone w zawory kulowe do cieczy o konstrukcji mimośrodowej. Ich unikalny kształt różni się od zwykłych zaworów kulowych i pozwala na ruch płynów zawierających duże zawieszone ciała stałe.

Mimośrodowy kształt korpusu zaworu zapobiega blokowaniu się kuli podczas operacji pompowania. Kulki są dostępne zarówno w wersji AISI 316, jak i PTFE.

Instrukcja składania