Pompa wirowa bezuszczelkowa API685

Trwała i wytrzymała pompa wirowa pozioma bezuszczelkowa. Brak uszczelnienia mechanicznego. API685

Tryby pracy pompy:

  • Maksymalna pojemność do 4000 mc / h
  • Przepływ: do 300 mc / h
  • Wysokość podnoszenia: do 220 m różnicy
  • Zakres temperatury: od -185 ° F (-120 ° C) do + 662 ° F + (350 ° C) bez zewnętrznego chłodzenia
  • Maksymalne dopuszczalne ciśnienie robocze 50 bar dla wersji standardowej i 150 bar dla HP w wyższej wersji, wersji ciśnienia dostępne na życzenie.

Sektory zastosowań

Przemysł chemiczny
Przemysł farmacełtyczny
Przemysł petrochemiczny
Przemysł włókienniczy
Instalacje zbiornikowe
Elektrownie
Płyny gazownicze
Inżynieria galwaniczna
Instalacje gazowe

Główne cechy pomp wirowych poziomych bezuszczelkowych :

Odseparowanie komory z cieczą pompowaną od atmosfery za pomocą osłony izolacyjnej jest najlepszym rozwiązaniem podczas transportu cieczy agresywnych, wybuchowych i toksycznych, węglowodorów, cieczy gorących i cieczy trudnych do uszczelnienia. Bezuszczelkowe uszczelnienie hermetyczne jest najlepszym rozwiązaniem w przemyśle chemicznym, farmaceutycznym i petrochemicznym.

Informacje ogólne Pompy wirowe magnetyczne MPumps serii CN MAG-N są pompami bezuszczelkowymi.Tylna część pompy tworzy zamknięty i hermetyczny system.

Zastosowanie M PUMPS CN MAG-M pompy wirowe z napędem magnetycznym mają na celu poprawę bezpieczeństwa ludzi i roślin. Zwłaszcza, gdy toksyczne, wybuchowe lub inne niebezpieczne ciecze, które reagują na kontakt z atmosferą są obsługiwane. Dla wszystkich tych usług tylna obudowa powłoka zastępuje podwójne uszczelnienia mechaniczne z zewnętrznych zbiorników płynu i wszystkie wymagane elementy sterownicze. Pompy CN MAG-M oferują więc wyjątkowe korzyści dla przemysłu chemicznego, petrochemicznego i przemysłów pokrewnych.

Szczelność Pompy typu CN MAG-N nie posiadają dławnicy, uszczelnienia czy zaworów. W przeciwieństwie do uszczelnionych pomp wirowych, hermetyczna konstrukcja pompy wirowej magnetycznej CN MAG-N zapewnia bezpieczną pracę bez wycieków. Nawet w bardzo ciężkich aplikacjach pompy są bardzo niezawodne.
Pompy napędowe MAG wystepują w różnych modelach i wykonane sa z róznych materiałow. Ze względu na 100% brak wycieków pompa wirowa magnetyczna MPumps jest rozwiązaniem twoich problemów z transportem chemikaliów.

Konstrukcja Pompy MPUmps typu CN MAG-M są jednostopniowymi pompami wirowymi z wirnikiem zamkniętym, o konstrukcji typu back-pull-out, z wolną końcówką wału i kołnierzowym króćcem tłocznym skierowanym do góry. Wytrzymałe nogi pompy są w standardzie przygotowane do zamocowania na płycie podstawy. Wydajność i wymiary zewnętrzne pompy wirowej są zgodne z DIN 24256/ISO 2858.

Zalety pomp wirowych magnetycznych MPumps typu CN MAG-M:
– Zerowy wyciek (100% szczelności)
– Brak uszczelnienia mechanicznego czy dławnicy
– Brak zewnętrznych systemów przepłukiwania
– Czyste, bezpieczne środowisko pracy pompy, z bardzo dużą wydajnością
– Brak konieczności osiowania w przypadku wersji monoblok

ATEX Pompy wirowe poziome bezuszczelkowe M mag CN MAG-M mogą być dostarczane w celu spełnienia wymogów dyrektywy 94/9/EC, z certyfikatem ATEX II – / 2 G CBK II C Tx do instalacji w przestrzeniach zagrożonych wybuchem.

 

Warunki NPSH Jako, że cyrkulacja wewnętrzna pomiędzy króćcami ssawnym i tłocznym nie powoduje wzrostu temperatury pompowanej cieczy, praca z cieczami wrzącymi jest możliwa bez konieczności podnoszenia NPSH.

Wyważenie obciążeń wzdłużnych Obciążenia wzdłużne wirnika zamkniętego są całkowicie wyważane przez tylne łopatki. Minimalne pozostałości sił, które działają w kierunku króćca ssawnego są znoszone przez solidne łożysko oporowe.

Farba epoksydowa i emalia akrylowa na bazie wody aby zapewnić najlepszą odporność przy jednoczesnej ochronie środowiska.

Takie elementy jak korpus i wirnik pompy są wykonane z wysokiej jakości odlewanego CF8M. Inne materiały:
– Hastelloy® C276,
– Incoloy® 825,
– Duplex,
– inne materiały dostępne na żywczenie.

Konstrukcja łożyskowania smarowanego w pompie wirowej magnetycznej nie wymaga użycia specjalnych narzędzi podczas montażu.

Dostępne są trzy różne materiały łożyskowe, aby zapewnić najlepsze rozwiązanie dla każdej aplikacji: węglik krzemu (SSic), węglik wolframu (TC). Zastosowanie elastycznych pierścieni zmniejsza obciążenia tulei łożyska, łożysko oporowe zostaje obciążone do minimum, aby zagwarantować wieloletnią pracę bezobsługową.

Szybko wymienny zestaw kartridża (RWP) gwarantuje łatwą obsługę.

Wirnik zamknięty jest wyważony dynamicznie i statycznie. Siły osiowe są wyważane przez tylne łopatki.

Skorupa tylna jest wykonana z jednego kawałka, nie spawanego, eliptycznego profilu, który został opracowany tak aby wytrzymać wyższe ciśnienie niż tradycyjne elementy. Standardowe wykonanie materiału powłoki to Hastelloy C276 zapewnia bezpieczne i efektywne rozwiązania max do 16 bar. Energooszczędność wynikająca z dostępnej technologii hybrydowego korpusu tylnego. Stop tytanu, wykonanie specjalne, które gwarantują wyższe parametry i zwiększenie efektywności. Podwójne tylne powłoki na życzenie.

Bardzo odporne synchroniczne sprzęgło magnetyczne zaprojektowane przez nasz Dział Techniczny z elementów magnetycznych ziem rzadkich mechanicznie zablokowanych. Wysoko wydajne magnesy mogą pracować w zakresie temperatur do 350st. C bez chłodzenia zewnętrznego. Maksymalne możliwe moce przekraczają 520kW / 700HP.

Specjalna wersja z wolną końcówką wału pozwala na zamontowanie pompy zgodnie z API685.

Zestaw uszczelniający z płaskimi uszczelkami zabezpieczają przed wyciekiem do atmosfery – różne dostępne materiały:
bez azbestu (standard), PTFE/R, Graphoil, Gylon, na życzenie inne materiały.

Kontrola temperatury Miejsca do podłączenia urządzeń kontrolujących temperaturę cieczy lub powierzchni obudowy są dostępne w standardzie. Urządzenie monitorujące łożysko kulowe jest dostępne na życzenie.

Cyrkulacja wewnętrzna w pompie wirowej Podczas pracy pompy ciepło generowane w skorupie i w strefie magnesu wewnętrznego przez prądy wirowe, jest rozpraszane przez wewnętrzną cyrkulację od króćca tłocznego bezpośrednio za wirnikiem. Ciśnienie wzrasta poprzez działanie tylnych łopatek wirnika i wraca do króćca tłocznego.
Dostępne są dwie wersje: standardowa ze stali AISI316 i wersja z Hastellow C276 dla wysokich ciśnień – dostarczają bezpieczne i efektywne rozwiązania – ciśnienie do max 150bar. Stopy tytanu zwiększają efektywność pracy w przypadku wysokich ciśnień.

Specjalna konstruckja pompy wirowej magnetycznej: Dla aplikacji trudnych takich jak ciecze o bardzo niskiej lepkości lub ciecze z cząstkami stałymi dostępne są specjalne rozwiązania z pośrednim uszczelnieniem. Uszczelnienie pośrednie oddziela ciecz procesową od komory magnetycznej, która jest smarowana przez system spłukiwania zewnętrznego. System smarowania zewnętrznego może być chłodzony przez dodatkowy system zewnętrznego chłodzenia, i w ten sposób pompa wirowa magnetyczna CN MAG-M może pracować z bardzo gorącymi cieczami (aż do 450st. C). Wersja z płaszczem jest także dostępna, w różnych konfiguracjach, w korpusie, zasilana parą wodną lub wodą.

Agresywne, wybuchowe i toksyczne płyny Kwasy i ługi odpadowe, Węglowodory, Płyny wymiany ciepła, Gazy płynne, Płyny Trudne do uszczelnienia, Ciecze UltraPure

Elementy pompy

Szczegółowe informacje o pompie wirowej poziomej magnetycznej.