Pompa membranowa Debem

Pompy membranowe Saniboxer

SANITARNE pompy membranowe do tłoczenia żywności oraz płynów farmaceutycznych. Wykonane ze stali nierdzewnej AISI316 , mechanicznie polerowanej  o chropowatości. Samozasysające na sucho, możliwość wykonania regulacji prędkości bez utraty ciśnienia, jak również możliwość pracy „na sucho”  bez obawy przed uszkodzeniami  to cechy nadające wszechstronności zastosowania tych pomp.  Konstrukcja pomp sprawia ,że nadają się do trudnych aplikacji z dużą ilością wilgoci lub w środowisku zagrożonym wybuchem (ATEX certyfikacja).

 

Zastosowanie pomp membranowych

Pompy membranowe pneumatyczne SANIBOXER zostały zaprojektowane i wykonane specjalnie do pompowania cieczy o lepkości pozornej od 1 do 15,000 cP w 20 ° C (patrz typ instalacji). Są one wykonane z materiałów kompatybilnych z płynami zgodnymi z certyfikatem 3A oraz odpornych chemicznie, które będą używane do czyszczenia i sterylizacji – mycia CIP.

Praca pompy jest dopuszczalna przy temperaturze (temperatura płynu + temperatura pokojowa) zgodnie z materiałami składowymi pompy nigdy nie przekraczającej 95 ° C.

System szybkiego opróżniania

Wykonane ze stali nierdzewnej AISI 316 mechanicznie polerowane (chropowatość

Gładnie powierzchnie, brak rowków, gdzie mogłyby zostać pozostałości płynu, pozwalają na łatwe czyszczenie pompy oraz zapobiegają tworzeniu się bakterii, to niezbędny wymóg w celu osiągnięcia certyfikatu 3A.

Opatentowany system EASY-CLEAN VALVE

Kształt zaworu blokuje kule jednocześnie zapobiegając powstawaniu złogów płynu, pozwala to na łatwe czyszczenie.

Membrany wykonane z PTFE ze wsparciem EPDM.
Specialny „higieniczny” design, bez nakrętki mocującej, profil zapobiega złogom medium i umożliwia łatwiejsze czyszczenie.